205/65 R15 94H BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO

Побарај понуда
C
A
2(071 dB)

C
A
2(071 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Напреден модел и нова врвна шара. Широки канали за евакуација на вода за највисоко ниво на безбедност во влажни услови. Надолжните високи раширени раменици за максимална сила на сопирање.
Оптимизиран облик на труп и конструкција. Редукција на шум за емисија на бучава од понизок модел (принцип на Helmholtz). NanoPro-Tech соединение за подобрена рамнотежа при лизгање на влажен пат. Зголемен век на траење на гумите.

Можеби ќе ве интересира