255/45 R18 99Y BRIDGESTONE POTENZA S001

Побарај понуда
E
A
2(072 dB)

E
A
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Potenza S001 е летна гума во максимална изведба на Bridgestone, развиена како оригинална опрема за спортски автомобили со високи перформанси, купе и седани. Potenza S001 е дизајнирана да комбинира мал отпор на тркалање со максимални спортски перформанси во суви и влажни услови. Меѓутоа, како и сите летни гуми, тие не се наменети да се движат при ниски температури,на снег или на мраз. Potenza S001 има асиметричен дизајн кој комбинира големо надворешен рамо, блокирајќи ги блоковите на шарите и централното ребрести ребра за да го подобри чувството на суво управување на патот, стабилноста на брзината и прецизноста на кривини.

Можеби ќе ве интересира