185/65 R15 88T BRIDGESTONE B280

5.660,00 мкд.
E
B
2(069 dB)

E
B
2(069 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 88 (560 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Премиум гума со високи перформанси, која ги опфаќа максималните перформанси и најдобрите технолошки и безбедносни карактеристики од овој добро познат бренд. Овозможува на возачот непречено и сигурно возење. Отпорна на влажни и суви услови. Не се лизга. Еколошка. Шарата овозможува поголема издржливост. Нуди ефикасност на горивото поради помалку триење на патот.

Можеби ќе ве интересира