175/70 R14 84T KLEBER DYNAXER

4.550,00 мкд.
E
B
2(069 dB)

E
B
2(069 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 84 (500 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Оптимална контрола во зимски услови. Благодарение на нејзината насочена шара и ламелите длесно се пробива низ вода и снег на патот. Јако централното ребро и стотици "канџи" во средината на шарата.

Можеби ќе ве интересира