195/55 R16 87T MICHELIN ALPIN A4 M+S

6.573,00 мкд. 10.271,00 мкд.

Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Наменета за градски автомобили,повеќе наменски и семејни автомобили.Перформанси признати во тестовите спроведени од ADAC, најголемата автомобилска асоцијација во Европа.

Можеби ќе ве интересира