175/70 R14 84T MICHELIN ALPIN A3 M+S

4.685,00 мкд. 6.890,00 мкд.

Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 84 (500 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Зимската гума А3 дизајнирана за градски автомобили, мали и средни семејни и повеќе наменски автомобили. Го заменува Alpin 2. Alpin A3 нуди од 3% подобро во сопирање на влажен пат во споредба со неговиот претходник.Иисто така потврдено е дека Alpin A3 трае 40% подолго во однос на километражата од неговите главни европски конкуренти.

Можеби ќе ве интересира