215/55 R17 98V MICHELIN ALPIN 6 XL

16.170,00 мкд.
C
B
1(069 dB)

C
B
1(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 98 (750 кг по гума)
+

Најновата гума изградена специјално за зима од 2018 година. Зимска гума совршена за возење во зимски услови како снег, мраз или силен дожд. Во услови како што се снег, мраз или силен дожд, ова е местото каде што гумите Michelin Alpin 6 се ексклузивни. Достапна е како Run Flat и има можности за дополнително оптоварување.

Можеби ќе ве интересира