155/70 R13 75T TIGAR SIGURA

2.640,00 мкд.
F
B
2(069 dB)

F
B
2(069 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 75 (387 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за градски и компактни автомобили. Добра вредност за парите.Заштита против лизгање. Широки надолжни жлебови и висока густина која го намалува ризикот од лизгање. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира