175/55 R15 77H TIGAR PRIMA HIGH PERFORMANCE

3.380,00 мкд.
F
B
2(069 dB)

F
B
2(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 77 (412 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за компактни, повеќе наменски и семејни автомобили, нуди одлични перфоманси за вредноста. Безбедност. Насочена симетрична шара со три канали за се намали ризикот од лизгање. Се справува добро во свиоци и при големи брзини. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира