205/60 R15 91V TIGAR PRIMA

2.842,00 мкд. 4.060,00 мкд.
F
B
2(069 dB)

F
B
2(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за компактни, повеќе наменски и семејни автомобили, нуди одлична перфоманси за вредноста. Безбедност. Насочена симетрична шара со три канали за се намали ризикот од лизгање. Се справува добро во свиоци и при големи брзини. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира