225/75 R16 115Q BFGOODRICH MUD-TERRAIN T/A KM3

15.990,00 мкд.
F
B

F
B
Брзински индекс: Q (160 км/ч)
Индекс на носивост: 115 (1.215 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Екстремна цврстина и влечење. Докажана сигурност. Новата гума BFGoodrich KM3 обезбедува предности надвор од патот, за разлика од каква било гума за кал. Одликувајќи се со напредната CoreGard Max технологија со посилни страници и Krawl-TEK нагазна површина за подобар зафат и влечење, KM3 е изградена за да го освои секој терен.

Можеби ќе ве интересира