Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91T BRIDGESTONE BLIZZAK LM001E

Побарај понуда
C
B
2(072 dB)

C
B
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума дизајнирани за возачите на спортски автомобили, спортски купеа и седани кои бараат одржување на изгледот, ракувањето и мобилноста на нивните возила во текот на зимските месеци со обезбедување на ладни, суви, влажни и снежно покриено патишта.

Можеби ќе ве интересира