175/55 R15 77T BRIDGESTONE TURANZA T005

4.723,00 мкд. 7.380,00 мкд.
C
A
2(070 dB)

C
A
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 77 (412 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, Bridgestone Turanza T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира