235/40 R19 96Y MICHELIN PILOT SPORT 4 XL

12.832,00 мкд. 20.050,00 мкд.
C
A
2(071 dB)

C
A
2(071 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума дизајнирана за патнички автомобили. Зголемени нивоа на тркалање кои гарантираат максимум контрола. Способна да носи тешки товари и да ги одржува истите перформанси. Високо ниво на сигурност на влажен пат.

Можеби ќе ве интересира