185/55 R15 82H BRIDGESTONE TURANZA T005

5.350,00 мкд. 8.360,00 мкд.
C
A
2(070 dB)

C
A
2(070 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, Bridgestone Turanza T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира