Пополнете ја нашата анкета

245/45 R20 99Y BRIDGESTONE TURANZA T005 RFT

Побарај понуда
E
B
2(070 dB)

E
B
2(070 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, Bridgestone Turanza T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови. (LEX LS WAR)

Можеби ќе ве интересира