215/65 R16 109/107T TIGAR CARGO SPEED

Побарај понуда
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за комбиња и полутоварни возила , нуди одлични перфоманси и километража за вредноста. Широки надолжни жлебови за намалување на ризикот од лизгање. Робусна шара која обезбедува висока километража и перформанси.

Можеби ќе ве интересира