205/50 R16 87W TIGAR HIGH PERFORMANCE

2.842,00 мкд. 4.180,00 мкд.
C
C
2(071 dB)

C
C
2(071 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Лесен за контрола при секоја брзина. Асиметричен дизајн на шарата со круто ребро. Силни перформанси на влажни и суви патишта. Напредни перформанси. Оптимизирана шара и конструкција на куќиште. Зголемена длабочина на шарата, подобрена ригидност на блоковите на шарите. Оптимизирана потрошувачка на гориво.

Можеби ќе ве интересира