185/50 R16 81V TIGAR HIGH PERFORMANCE

3.750,00 мкд.
E
C
2(070 dB)

E
C
2(070 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 81 (462 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за компактни, повеќе наменски и семејни автомобили, нуди одлична перфоманси за вредноста. Безбедност. Насочена симетрична шара со три канали за се намали ризикот од лизгање. Се справува добро во свиоци и при големи брзини. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира