185/55 R14 80H TIGAR TOURING

2.135,00 мкд. 3.140,00 мкд.
E
C
2(068 dB)

E
C
2(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 80 (450 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Лесен за контрола при секоја брзина. Асиметричен дизајн на шарата со круто ребро. Силни перформанси на влажни и суви патишта. Напредни перформанси. Оптимизирана шара и конструкција на куќиште. Зголемена длабочина на шарата, подобрена ригидност на блоковите на шарите. Оптимизирана потрошувачка на гориво.

Можеби ќе ве интересира