235/75 R15 110Q BFGOODRICH MUD TERRAIN T/A KM3

10.546,00 мкд. 15.740,00 мкд.
F
B
(075 dB)

F
B
(075 dB)
Брзински индекс: Q (160 км/ч)
Индекс на носивост: 110 (1.060 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Екстремна цврстина и влечење. Докажана сигурност. Новата off road гума BFGoodrich KM3 испорачува перформанси надвор од патот, за разлика од која било ваква гума. Наменета е за џипови , пикап камиони, големи СУВ возила. Одликувајќи се со напредната CoreGard Max технологија со поцврсти страни и Krawl-TEK слој за подобар зафат и влечење, KM3 е изграден од земјата за да го освои секој терен.

Можеби ќе ве интересира