Пополнете ја нашата анкета

195/60 R16 89H MICHELIN PRIMACY 3

Побарај понуда
C
A
2(069 dB)

C
A
2(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 89 (580 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Перфектна комбинација на сигурност и долготрајност. Летна гума создадена за луксузни купеа и седани. Нуди убаво и тивко возење со подобро кочење, вртење и контролирање на влажни површини. Дизајнирана за да ја намали потрошувачката на гориво и CO2 емисии. Трае 11 месеци подолго од нејзината конкуренција.

Можеби ќе ве интересира