205/45 R17 98Y MICHELIN PILOT SPORT 4 XL

9.663,00 мкд. 13.710,00 мкд.
E
A
2(071 dB)

E
A
2(071 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 98 (750 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума дизајнирана за патнички автомобили. Зголемени нивоа на тркалање кои гарантираат максимум контрола. Способна да носи тешки товари и да ги одржува истите перформанси. Високо ниво на сигурност на влажен пат.

Можеби ќе ве интересира