275/35 R21 103Y MICHELIN PILOT SPORT 4 S XL

Побарај понуда

Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 103 (875 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Добиен од легендарниот MICHELIN PILOT Super Sport, е новиот бр.1 со максимум перформанси на летни гуми. Максимално комбинирани перформанси – Прв во круг на сув пат – Прв во суво кочење – Прв во влажно кочење – Прв во долговечност. Премиум дизајн и протектор на бандажи. Одлична контрола на управување со воланот. Два различни еластометри се користени во шарата. Во надворешната и внатрешната страна се користени различни миксови и хибридни и функционални еластомери и силика за подобра тракција и кочење на суво или влажно.

Можеби ќе ве интересира