205/65 R15 94T BRIDGESTONE BLIZZAK LM005

5.786,00 мкд. 9.040,00 мкд.
C
A
2(071 dB)

C
A
2(071 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Со уникатна шарa и изработена со најсовремена  Нано Про-технологија, Bridgestone Blizzak LM005 им дава на возачите оптимални перформанси на снег, мраз и влажен пат.

Bridgestone го разви Blizzak LM005 за да им донесе на возачите мир и удобност. Според истражување врз 20.000 возачи низ цела Европа, Bridgestone Blizzak LM005 беше создаден да ги испоолни очекувањата и реалните предизвици со кои се соочуваат возачите за да им се понуди извонредна контрола и безбедност во сите зимски услови, особено на снегот и мразот.

Можеби ќе ве интересира