Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91H BFGOODRICH G-GRIP ALL SEASON 2

Побарај понуда
C
B
1(068 dB)

C
B
1(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

BFGoodrich G-Grip All Season 2 е средна класа на гума за сите сезони. Се одликува со насочена шарена шема што лесно се справува со предизвикувачките временски услови. Неговиот најнапреден дизајн значи дека возењето е навистина пријатно и безбедно. Производот е наследник на добро познатиот модел G-Grip All Season. Сертифицирана е за возење во зима. Има ознаки M+S и 3 PMSF(планина со три врвови и снегулка). 

Можеби ќе ве интересира