155/65 R14 79T DAYTON DW510E XL

Побарај понуда
F
C
1(071 dB)

F
C
1(071 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Нуди безбедност и удобност што ви требаат дури и во најтешките WINTER услови. Има одлични преформанси во сите временски услови и трајна конструкција, оваа висококвалитетна гума гарантира постојани и сигурни перформанси со долг животен век. Напредниот блок дизајн нуди засилени перформанси на сопирање на мраз и снег. Континуирани ламели и аголни слотови за сигурно ракување во влажни услови. Оптимизирана цврстина на блокот и издржлива конструкција за одлична отпорност на абење.

Можеби ќе ве интересира