195/60 R16C 99/97T DAYTON VAN WINTER

Побарај понуда
E
C
2(073 dB)

E
C
2(073 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Dayton VAN  WInter  гумите  обезбедуваат одлично возење и кочење на снег и мраз благодарение на симетричната шара на гумата која овозможува мирно возење. 

Можеби ќе ве интересира