185/75 R16C 104/102R DAYTON VAN WINTER

4.221,00 мкд. 6.030,00 мкд.
E
C
2(073 dB)

E
C
2(073 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Dayton VAN  WInter  гумите  обезбедуваат одлично возење и кочење на снег и мраз благодарение на симетричната шара на гумата која овозможува мирно возење. 

Можеби ќе ве интересира