215/55 R16 97V TIGAR ALL SEASON XL

3.464,00 мкд. 5.170,00 мкд.
E
C
2(070 dB)

E
C
2(070 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Новата модерна шара со изглед на рибина коска дава уникатен изглед на гумата. Шарата е креирана од Европски дизајнер.

  • Нуди удобно и сигурно возење во сите услови и сезони. 
  • Оптимално кочење во суви и влажни услови благодарение на новата Silica компонента
  • Избалансираните перформанси на гумите нудат комплетна безбедност во текот на целата година.
  • Оптимизирана потрошувачка на гориво. 

Можеби ќе ве интересира