Пополнете ја нашата анкета

225/65 R17 106V MICHELIN PILOT SPORT 4 SUV XL

Побарај понуда
C
A
2(072 dB)

C
A
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 106 (950 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Michelin Pilot Sport 4 SUV е продолжување на исклучително успешните линии на Pilot Sport 4 и 4S, кои веќе неколку години го предводат сегментот со ултра-високи перформанси. Градејќи на веќе силните темели, Michelin ја адаптираше гумата за подобро да се справи со повисокиот центар на гравитација и потешките телесни тежини кои генерално ги имаат SUV возилата и го развија PS4 SUV во соработка со некои од најсложените SUV производители, како што е Porsche.

Како и PS4, новата SUV гума има асиметрична шема на шара со надворешниот дел кој е оптимизиран за на суво и свиоци, а внатрешниот дел се фокусира на обезбедување на најдобар зафат кога е влажно. Изградбата на гумата исто така е подобрена, со двослоен слој со висока густина и блокади на шарите што овозможуваат гумата да го одржува вообичаениот долг животен век.

Можеби ќе ве интересира