Пополнете ја нашата анкета

215/75 R15 100/97Q BFGOODRICH MUD-TERRAIN T/A KM3

Побарај понуда

Брзински индекс: Q (160 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Екстремна цврстина и влечење. Докажана сигурност. Новата гума BFGoodrich KM3 обезбедува предности надвор од патот, за разлика од каква било гума за кал. Одликувајќи се со напредната CoreGard Max технологија со посилни страници и Krawl-TEK нагазна површина за подобар зафат и влечење, KM3 е изградена за да го освои секој терен.

Можеби ќе ве интересира