185/55 R15 86H TIGAR ALL SEASON XL

2.758,00 мкд. 3.940,00 мкд.

Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 86 (530 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

  • Новата модерна шара со изглед на рибина коска дава уникатен изглед на гумата. Шарата е креирана од Европски дизајнер.
  • Нуди удобно и сигурно возење во сите услови и сезони. 
  • Оптимално кочење во суви и влажни услови благодарение на новата Silica компонента
  • Избалансираните перформанси на гумите нудат комплетна безбедност во текот на целата година.
  • Оптимизирана потрошувачка на гориво. 

Можеби ќе ве интересира