205/60 R16 96W TIGAR HIGH PERFORMANCE XL

3.049,00 мкд. 4.550,00 мкд.
C
C
2(071 dB)

C
C
2(071 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Управување при големи брзини. Асиметричен дизајн на шарата. Подобрена отпорност на трошење: оптимизирана конструкција на гумата, тврдина на шарата, нов состав на Силика. Новиот состав овозможува намален отпор при тркалање и подобрено прилепување на влажен пат.

Можеби ќе ве интересира