255/40 R19 100Y TIGAR ULTRA HIGH PERFORMANCE XL

6.830,00 мкд.
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Управување при големи брзини. Асиметричен дизајн на шарата. Подобрена отпорност на трошење: оптимизирана конструкција на гумата, тврдина на шарата, нов состав на Силика. Новиот состав овозможува намален отпор при тркалање и подобрено прилепување на влажен пат.

Можеби ќе ве интересира