235/75 R15 109T TIGAR ROAD-TERRAIN XL

4.409,00 мкд. 6.580,00 мкд.
E
E
2(072 dB)

E
E
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна 4Х4 гума. Доверлив дизајн и перформанси. Агресивната all terrain шара ги исполнува очекувањата на пазарот. Способност да се патува on – и  off-road. Шарата е дизајнирана за возење на различни површини. Високо издржлива двослојна обвивка со заштита од шарени двојни челични ремени. Добра отпорност на шок на груб терен. 

Можеби ќе ве интересира