Пополнете ја нашата анкета

265/70 R15 116T TIGAR ROAD-TERRAIN XL

Побарај понуда

Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 116 (1.250 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна 4Х4 гума. Доверлив дизајн и перформанси. Агресивната all terrain шара ги исполнува очекувањата на пазарот. Способност да се патува on – и  off-road. Шарата е дизајнирана за возење на различни површини. Високо издржлива двослојна обвивка со заштита од шарени двојни челични ремени. Добра отпорност на шок на груб терен. 

Можеби ќе ве интересира