255/55 R18 109W MICHELIN CROSSCLIMATE SUV XL

11.373,00 мкд. 17.770,00 мкд.
C
B
1(070 dB)

C
B
1(070 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

90% on & 10% off-road.

CrossClimate SUV е гума за сите сезони на Michelin за Crossover / SUV Touring возила која првично беше развиена за употреба со оригинална опрема на Mercedes-Benz GLE и GLS (не-американскиот пазар). CrossClimate SUV ги задоволува тешките барања за снежните услови во индустријата и е дизајниран да биде решение за возачи во средини кои ги искусуваат сите четири сезони, каде што нема доволно снег за да бараат чисто зимска гума.

CrossClimate SUV се одликува со allseason смеса, формирана  во високо насочена шара со цврсти попречни ребра за ракување и влечење на сува површина. Широките странични жлебови и отворени раменици обезбедуваат директен пат за евакуација на водата од под контактниот отвор за отпорност на хидропланирање, додека блоковите на шарите со наклон обезбедуваат потпора на влажните површини. Крајните рабови во комбинација со специјализираните соединенија ја испорачуваат потребната тракција за да го добијат симболот со три врвни планински снегулки (3PMSF).

Можеби ќе ве интересира