235/ 65R16C 115/113R DAYTON VAN

Побарај понуда
B
C
2(071 dB)

B
C
2(071 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 115 (1.215 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Оваа гума обезбедува сигурни, економични и долготрајни перформанси. Има конструкција за долг животен век. Стабилен зафат во влажни и суви услови. Ознака Ц  за отпор на тркалање и економичност на горивото.

Можеби ќе ве интересира