185/75 R16C 104/102R DAYON VAN

4.201,00 мкд. 6.270,00 мкд.
B
C
2(071 dB)

B
C
2(071 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Оваа гума обезбедува сигурни, економични и долготрајни перформанси. Има конструкција за долг животен век. Стабилен зафат во влажни и суви услови. Ознака Ц  за отпор на тркалање и економичност на горивото.

Можеби ќе ве интересира