195/75 R16C 107/105R DAYTON VAN

6.150,00 мкд.
B
C

B
C
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 107 (975 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Оваа гума обезбедува сигурни, економични и долготрајни перформанси. Има конструкција за долг животен век. Стабилен зафат во влажни и суви услови. Ознака Ц  за отпор на тркалање и економичност на горивото.

Можеби ќе ве интересира