Пополнете ја нашата анкета

155/80 R13 79T TIGAR ALL SEASON

Побарај понуда

Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

  • Новата модерна шара со изглед на рибина коска дава уникатен изглед на гумата. Шарата е креирана од Европски дизајнер.
  • Нуди удобно и сигурно возење во сите услови и сезони. 
  • Оптимално кочење во суви и влажни услови благодарение на новата Silica компонента
  • Избалансираните перформанси на гумите нудат комплетна безбедност во текот на целата година.
  • Оптимизирана потрошувачка на гориво. 

Можеби ќе ве интересира