Пополнете ја нашата анкета

235/50 R17 96W BFGOODRICH ADVANTAGE GO

Побарај понуда
C
A
2(070 dB)

C
A
2(070 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Бидете свои, изградете го возењето!

За возачи кои сакаат контрола, BFGoodrich Advantage е дизајнирана за сопирање на пократки растојанија и на влажни и суви патишта

• Летна патна гума BFGoodrich од последната генерација

• Одлични перформанси на суво и влажно сопирање

• Прецизно ракување по влажни коловози

• Проектирано за да помогне во подобрувањето на издржливоста

• Динамичен дизајн на шарата на шарите инспириран од тркачкото наследство

Можеби ќе ве интересира