Пополнете ја нашата анкета

255/35 R20 97Y BRIDGESTONE TURANZA T005 XL

Побарај понуда
A
B
2(072 dB)

A
B
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, Bridgestone Turanza T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира