Пополнете ја нашата анкета

275/45 R21 110Y BRIDGESTONE TURANZA T005 XL

Побарај понуда
B
A
2(072 dB)

B
A
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 110 (1.060 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, BRIDGESTONE TURANZA T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира