255/45 R18 103H BRIDGESTONE TURANZA T005 XL

10.035,00 мкд. 15.680,00 мкд.
A
A
2(073 dB)

A
A
2(073 dB)
Брзински индекс: H
Индекс на носивост: 103
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, BRIDGESTONE TURANZA T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира