255/60 R18 112V BRIDGESTONE TURANZA T005 XL

8.858,00 мкд. 13.840,00 мкд.
A
A
2(072 dB)

A
A
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 112 (1.120 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, BRIDGESTONE TURANZA T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира