215/60 R16 95V BRIDGESTONE TURANZA T005

7.834,00 мкд. 12.240,00 мкд.
A
A
2(071 dB)

A
A
2(071 dB)
Брзински индекс: V
Индекс на носивост: 95
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, BRIDGESTONE TURANZA T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира