165/70 R14 81T BRIDGESTONE TURANZA T005

Побарај понуда
C
A
2(070 dB)

C
A
2(070 dB)
Брзински индекс: T
Индекс на носивост: 81
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, BRIDGESTONE TURANZA T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира