Пополнете ја нашата анкета

235/50 R18 101Y MICHELIN PRIMACY 4 XL

Побарај понуда
B
A
2(070 dB)

B
A
2(070 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 101 (825 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

По три години развој, оваа гума обезбедува високо ниво на перформанси на влажни патишта, од првата употреба се додека не се истрошат до законскиот индикатор за трошење (1.6mm). Благодарение на новиот модел дизајниран за безбедност, водата се разнесува дури и кога гумата е истрошена. Споредена со нејзината конкуренција, Michelin Primacy 4 трае просечно 18.000км повеќе. Нуди удобно и тивко возење.

Можеби ќе ве интересира